Dove Men+Care. Szampon tylko dla mężczyzn

Na ten spot reklamowy Dove Men+Care natknęłam się całkiem przypadkiem. Czy to jest spot irytujący? Trudno powiedzieć, gdyż nie jestem zmuszona go na razie oglądać w polskiej wersji językowej. Choć pewnie przy wielokrotnym oglądaniu tej reklamy,  cudowny dźwięk, wspaniałych i kobiecych włosów drażniłby mnie.

Ten brazylisjki spot to tak naprawdę parodia reklam kosmetyków dla kobiet. – Jak użyjesz naszego szamponu każdy facet będzie na Ciebie lecieć, będziesz wtedy taka kobieca i błyszcząca. W tej reklamie mężczyzna ma zostać uświadomiony, że używając szamponu dla kobiet przypisuje te atuty piękna i kobiecości sobie. Jego włosy pachną ponętnie, błyszczą się, są długie i się nie łamią. Jeżeli sobie to uświadomi i mu to przeszkadza, to czym prędzej biegnie po produkt dla mężczyzn… Mi się tu nasuwa pytanie,  czy w takim razie ten szampon dla mężczyzn nie jest przeznaczony do pielęgnacji?  A może wypadają po nim włosy?

Odpowiedzi na te pytanie i być może kolejne utrzymane w tonie ironii pozostawiam Wam. A przed Wami spot:

 

Spot po tygodniu ma ponad 2 mln wyświetleń.

P.S. Kampanię przygotowała agencja Ogilvy & Mather Brazil.

Aktualizacja: Brazylijska wersja została wersją prywatną, to inna:

Zobacz także


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/domikaj/domains/domikaj.pl/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273