Google Plus drugim portalem społecznościowym na świecie

źródło: http://globalwebindex.net/thinking/social-platforms-gwi-8-update-decline-of-local-social-media-platforms/

Według światowego rankingu w grudniu 2012 roku Google stał się drugim największym portalem społecznościowym. Jest to z pewnością efekt działań giganta, który zmusza nas do posiadania profilu, zakładania strony firmowej…  Stara się, abyśmy spędzali w serwisie jak najwięcej czasu. Czy uda mu się zdobyć popularność Facebooka?

źródło: http://globalwebindex.net/thinking/social-platforms-gwi-8-update-decline-of-local-social-media-platforms/
źródło: http://globalwebindex.net/thinking/social-platforms-gwi-8-update-decline-of-local-social-media-platforms/

Moim zdaniem oferta Google Plus jest ciekawą alternatywą dla użytkowników obecnego lidera. Osobiście coraz częściej i chętniej zaglądam na G+. Zauważyłam też, że zwiększyła się również aktywność moich znajomych w tym serwisie… To za mało, aby uznać, że użytkownicy przeniosą się z FB na G+ tak jak w przypadku migracji z nk.pl do FB, ale jest to możliwe.

P.S. Korzystaliście już z tabletowej wersji G+ na Androidzie? Jestem nią zachwycona 🙂

Chciałam zrobić porównanie użytkowników Facebooka w Polsce oraz G+ w Polsce. Z tymże Google nie publikuje jeszcze statystyk z podziałem demograficznym dla wszystkich krajów (możliwe, że jest to spowodowane dość niską liczbą aktywnych użytkowników w niektórych krajach, w tym w Polsce, pewnie w granicach od 100 do 200 tys. aktywnych profili (mam nadzieję, że za bardzo nie zaniżyłam :)).

W tej kwestii zwróciłam się z pytaniem do biura prasowego Google w Polsce. Bardzo szybko otrzymałam odpowiedź zwrotną. Może kogoś zainteresuje:

Google nie publikuje statystyk Google+ w podziale na kraje.
Warto też dodać, że Google+ to rozszerzenie działania całego Google (np. wyszukiwarki, Gmaila, YouTube’a), a nie tyko oddzielny serwis społecznościowy.
Ostatnie globalne statystyki to: More than 500 million people have upgraded, 235 million are active across Google (+1’ing apps in Google Play, hanging out in Gmail, connecting with friends in Search…), and 135 million are active in just the stream. ( http://googleblog.blogspot.com/2012/12/google-communities-and-photos.html ) – biuro prasowe Google

Liczba użytkowników Facebooka w Polsce wg SocialBakers: ponad 10 milionów

 

Zobacz także


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/domikaj/domains/domikaj.pl/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273