Ile mam jeszcze czekać na remont drogi powiatowej?

Pruszczanie.pl Konstanty I. Gałczyński

Nie można przejść obojętnie obok takiego apelu! Osobiście w Pruszczu Gdańskim bywałam tylko przejazdem, jednak kiedy zobaczyłam plakaty z sylwetkami patronów pruszczańskich ulic, to musiałam polubić ich stronę. Jego przekaz pasowałby do wielu polskich miast.

Mieszkańcy postanowili w niecodzienny sposób walczyć z dziurawymi drogami. Pomysł jest świetny – pruszczanie.pl (tam znajdziemy przekierowanie na nk.pl i facebook.pl). Jednym z inicjatorów akcji jest pruszczański radny – Cyprian Wieczorkowski (przynajmniej taką informację znalazłam), który zbiera podpisy pod petycją do zarządu powiatu o szybki remont dróg.

Akcja rozpoczęła się na początku czerwca tego roku. Niestety, natrafiłam na nią dopiero dzisiaj (w lipcu), kiedy jeden z moich znajomych na FB udostępnił jeden z plakatów.

Plakat jest bardzo prostym apelem. Znani patroni pruszczańskich ulic pytają:

 

Ile mam jeszcze czekać na remont drogi powiatowej, której jestem patronem?

Może zamiana nazwy ulicy z Mojego nazwiska na Pańskie?

Zresztą sami oceńcie, czy podoba Wam się ten pomysł. Mi bardzo!

Niestety, obawiam się, że fajny pomysł, to za mało, aby wymóc na władzach wyremontowanie dróg. To co dla mieszkańców jest priorytetem nie zawsze pokrywa się z zaplanowany budżetem…

Zobacz także


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/domikaj/domains/domikaj.pl/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273