Test Systemu Wymiany Fanów

Jak obiecywałam w zeszłym miesiącu przeprowadziłam test tzw. systemu wymiany lajków. Na potrzeby testu założyłam fejkowe konto na facebooku oraz fejkowy fanpage o luźnej tematyce. Jedyne co mi zostało do zrobienia to znaleźć odpowiedni serwis, w którym mogłabym zdobyć fanów w prosty i niewymagający zbytniego zaangażowania sposób. Efektem jest ponad 500 fanów w miesiąc bez wysiłku i wydawania pieniędzy.

Przypomnę, że nie jestem zwolennikiem wymiany ruchu w sieciach społecznościowych. Uważam, że to nie jest sposób na zdobycie zaangażowanych i wiernych fanów, jednak są sytuacje, kiedy taki system może się nam przydać.

Poszukiwania serwisu wymiany ruchu

Korzystając z wyszukiwarki trafiłam na takie serwisy:

– likeplus.pl/eu

– fancop.com – nie doczekałam się linku aktywującego

– likeexchange.net

– plusex.net

– socialmediaexplode.com – nie doczekałam się linku aktywującego

– exchange.tims-solutions.co.uk

-getlikespro.com – system odejmuje punkty. Nie chciało mi się tracić czasu, aby dojść dlaczego

– get-more-free.com

– dodajfanow.pl – serwis kopią zagranicznych rozwiązań

-www.ipozycja.pl – ten sam system i te same strony co dodajfanow.pl

-www.clickshare.pl – natrafiłam na błąd

– www.wymiana-ruchu-i-fanow-facebook-googleplus-twitter-youtube.pl – taki sam jak ipozycja i dodajfanow

– autosurf.net.pl

Okazało się, że mi najbardziej przypadł do gustu serwis likeplus.eu. Na początku załapałam się jeszcze na starą odsłonę systemu. Jeśli chodzi o pozostałe wymienione przeze mnie serwisy, to nie powaliły mnie na kolana. Miałam problem z rejestracją.Miały zbyt małą liczbę użytkowników. System był zbyt skomplikowany lub po prostu nie działał. Jeśli chodzi o zagraniczne systemy, to w większości  „promowane” były tam te same strony.

P.S. Jednak jeżeli szukacie miejsca wymiany „wyświetleń” filmów na YouTube to warto przetestować zagraniczne systemy.

Jak przybyło 500 fanów?

Fanpage założyłam 16 sierpnia. Z założenia, nie przykładałam do niego większej wagi. Wrzuciłam kilka postów na start. A następnie dodawałam posty, kiedy mi się przypomniało. Punkty w systemie wymiany fanów doładowałam zaledwie kilka razy. Wszystkie zdobyłam poprzez lajkowanie innych stron, wśród których były też znane serwisy!

Zdobywając fanów korzystałam głównie z likeplus.eu. Raz żebrałam o lajki (anonimowo) na pingerze. Po 10 dniach od utworzenia strony było już 111 fanów. 30 sierpnia 244 osoby lubiły stronę, z czego 230 osób pochodziło z likeplus. Tego dnia dołączyłam także do likemore.pl, jednak bez większych rewelacji (przybyło z dwóch fanów).

10 września strona miała już 393 fanów. A 20 września zauważyłam, że likeplus.eu zmienił wygląd serwisu oraz zasady działania. Mimo zmiany, fani nadal przybywali. A 29 września przekroczyli magiczną liczbę 500 osób.

Problemy?

Na początku miałam niewielkie problemy z Facebookiem. Zakładając nowe konto Facebook sprawdzał mnie dość dokładnie. Podanie numeru telefonu nie wystarczyło, aby Facebook przestał wylogowywać i żądać potwierdzenia tożsamości. Nasilało się to przede wszystkim podczas zbierania punktów, czyli lajkowania innych stron. Kiedy przekroczyłam liczbę 600 polubionych stron to Facebook odmówił mi posłuszeństwa. Nie miało znaczenia to, że nie zbierałam punktów codziennie. 600 to najwyraźniej jakaś granica dla serwisu. Problem zniknął, kiedy nazbierałam większą liczbę znajomych.

Likeplus.eu

Początkowo działanie serwisu było bardzo proste. Rejestracja, potwierdzenie i działanie. Za każde polubienie innej strony FB 4 punkty, a za zdobycie własnego fana 8 pkt.

We wrześniu system się zmienił.

Zespół likeplus.eu wprowadził 4 typy kont: dwa bezpłatne (standard i active) oraz dwa płatne (like plus pro i like plus premium). Ja korzystałam z konta standard, gdzie za każe polubienie innej strony FB zarabiałam 3 pkt, a za fana nadal płaciłam 8 pkt.

W pakiecie active za każdy like można zarobić 4 pkt, z tymże trzeba posiadać przynajmniej 50 znajomych na FB.

Dodatkowo likeplus ograniczył możliwość klikania. Początkowo w koncie standard można było polubić zaledwie 50 stron dziennie  oraz dodać 40 Google +. Po krótkim czasie ta liczba została podwojona. Obecnie dzienny limit kliknięć FB wynosi 100 a Google + 80.

Zagadka

Jaki to fanpage? Specjalnie nie podałam nazwy strony, na której zbierałam fanów w systemie wymiany lajków. Pierwsza osoba, która przyśle mi e-mail z nazwą fanpage, ma u mnie piwo 🙂 przy najbliższej okazji 🙂

Zobacz także


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/domikaj/domains/domikaj.pl/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273